CELE KSZTAŁCENIA

Celem kształcenia Modułu 2 jest:
  • przedstawienie teoretycznych aspektów zwianych z bezpieczeństwem,
  • wyjaśnienie podstawowych pojęć, modeli i teorii naukowych, 
  • omówienie funkcji państwa w zakresie bezpieczeństwa oraz czynników wpływających na poziom bezpieczeństwa, 
  • systematyzacja wybranych koncepcji i sposobów podejścia do kwestii bezpieczeństwa przez przedstawicieli realizmu współczesnego;

Po zakończonym module:

  • wyjaśnisz główne założenia realistycznej wizji bezpieczeństwa;
  • opiszesz sposób podejścia do bezpieczeństwa przez przedstawicieli nurtów współczesnych realizmu.


EFEKTY KSZTAŁCENIA

Wiedza: Student ma podstawową wiedzę o charakterze nauk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy z teorii i podstaw bezpieczeństwa. Zna podstawową terminologię z zakresu teorii i podstaw bezpieczeństwa. Ma wiedzę o jednostce (osobie fizycznej) jako podmiocie praw i obowiązków.  

Umiejętności: Student wykorzystuje posiadaną wiedzę teoretyczną w celu dokonania analizy zjawisk społecznych zachodzących w sferze teorii i podstaw bezpieczeństwa. Przeprowadza analizę problemów i przedstawia propozycję ich rozwiązania. Posługuje się terminologią z zakresu teorii i podstaw bezpieczeństwa oraz wykorzystuje ją w konkretnych sytuacjach.   

Kompetencje społeczne: Student akceptuje potrzebę przestrzegania prawa. Przyjmuje aktywną postawę obywatelską oraz interesuje się życiem publicznym. Sukcesywnie uzupełnia i doskonali nabytą wiedzę i umiejętności oraz dostrzega potrzebę permanentnego kształcenia zawodowego.


Last modified: Wednesday, 7 August 2019, 10:31 AM